Kontaktu forma

Ir šaubīgs uzskats, ka daiļslidošanai un hokejam ir daudz kopīga. Patiesība, ka hokejā, tāpat ka daiļslidošanā viss process notiek uz ledus un tiek izmantotas slidas kustībām uz ledus. Patiesībā, sakritība ir tikai galvenā inventāra nosaukumā – slidas, un darbību vidē – ledus halles.
Ja ieskatīties, tad būs skaidrs ka hokejs un daiļslidošana ļoti atšķirās viens no otra.
Viss sākas ar slidu iegadāšanos. Hokejisti 99% gadījuma pērk savas slidas saliktā veidā - zābaks, asmeņu turētājs un pats asmenis (skatīt bildē 1), tās ir paredzētas uz paša hokejista slidošanas viedu, un tām piemīt daudz parametru, kurus hokejist pats izvēlējās kā sev nepieciešamus. Nav svarīgi kādā līmenī hokejists spelē vai slido, šis process vienmēr ir viens – pilna komplekta igadāšanās.
Daiļslidošanā, šādi komplekti arī pastāv, bet tikai sākuma stadijā. Kad sportists paaugstina prasmes, zābakus pārdod atsevišķi no asmeņiem, ņemot vērā katra figūrista īpašības un prasmes.

Pēc hokeja slidu iegādāšanās, īpašnieki dodas uz darbnīcām lai noasinātu un noprofilētu asmeņus. Kopā ar meistaru izvēlas pirmos parametrus (rādiuss, laikums un grope) hokejistam un izvedo šos parametrus uz asmeņa. Pēc tā hokejists var asināt savas slidas, kur viņam ērti un izdevīgi, un, kad jūt ka vēlamie parametri pazuda (bieži tiek sabojāti ar rokas aparātiem), viņš dodas uz darbnīcu, kur bija izveidots profils un pirmā asināšana. Parasti nesagādā nekādu grūtību atjaunot pirmos parametrus!
Pēc daiļslidošanas slidu iegādāšanās, īpašnieki tāpat dodas uz darbnīcu. Meistaram ir jāparbauda asinātos asmeņus, vai šī asināšana piestāv daiļslidotājam un, ja nepieciešams, asmeņus pārasina. Nekāda profilēšana netiek skaitīta! Izņemot asmeņus no kastes, tie jau ir gatavi slidošanai, vienīgas kas jums ir jāizdara, jauzasina priekš sevis. Bet, tieši asināšana ari slēpjas risks. SliduServiss, uzstāj, ka visi daiļslidošanas asmeņi ir jāasina tikai uz pusautomātiskās aparatūras. Jebkurš rokas tipa aparāts jau pēc pirmās asināšanas var izmainīt asmeņa profilu, kas ļoti ietekmēs slidošanu, atjaunot vai pārprofilēt daiļslidošanas asmeņus nav iespējams. Vienīgais kas atliek - nomainīt asmeņus!
Daiļslidošanas asmeņiem piemīt vel dažas īpašības, salīdzinot ar hokeja asmeņiem. Hokeja slidas ir noapaļotas abos galos, (Bilde 2) tas tiek speciāli ražotājiem veikts lai hokejists nekluptu pret taisniem stūriem. Tiem piemīt rādiuss, nepieciešamības gadījumā tie var būt pārasināti. Daiļslidošanas asmeņiem purngalā ir zobi, svarīgi lai tos neaizsniedz asinort asmeņus. Zobi spēlē lielu lomu daiļslidotājiem un tiem ir jāpaliek neskartiem visā ekspluatācijas laikā. Тas pats attiecas uz papēdi, tieši no rūpnīcastas ir gandrīz taisns, ar 90 grādu leņķi. Tādam leņķim arī ir jāpaliek pēc asināšanas.

Kāpēc SliduServiss rekomendē, un paši izmanto savās darbnīcās tikai pusautomātisko aparatūru asmeņu asināšanai? Tas ir saistīts ar to, ka šāds aparatūras veids dod iespēju pārbaudīt visus nepieciešamos parametrus jau pirms asināšanas, un kontrolēt visus darbojošos spēkus asināšanas processa laikā. Tādus, kā:

  • Asmeņa svara cetru
  • Vienmērīgs, visa asmeņa garuma, asināšanas ātrums, no purngala līdz papēdim
  • Vienmērīgs asinošā akmens spiediens uz asmeni
  • Pirms asināšanas, priekšējo zobu aizsardzības uzstādīšana
  • Pirms asiāšanas, asmeņa papēža aizsardzības uzstādīšana
  • Tiek kontrolēts noņemtā materiāla daudzums, ar katru gājienu
  • Asmens tiek uzasināts ar pirmo mēģinājumu, un nekas nav jāpielabo
  • Asmens netiek pārkarsēts
  • Asmens ekspluatācijas termiņs tiek palielināts apmeram līdz 3 reizēm, salīdzinājuma ar asmeni kas tiek asināts tikai ar rokas aparātu.

Parbaudīts fakts: Katras 25-30 stundas pavadītās uz ledus notrulina asinājumu. Asuma atjaunošanai, asmeni asina. Asināšanas processā, no asmeņa tiek noņemts materiāls, kārta pēc kārtas. Priekšējo zobu neasina, tas paliek sava izmēra. Svara centra punkt tiek nobīdīts ar katru asināšanau augstāk un attālinās no priekšēja zoba. (Bilde 3)

Svarīgi: tikai asinot ar pusautomātisko aparatu, šis pārvietojums ir nosakāms. (Bilde 4) Daiļslidotāji nejūt atšķirību asinot reizi pēc reizes, bet, atšķirības ir, jo tie ir kontrolējami un minimāli. Katru nākamo reizi šis pārvietojums būs tāds pats. Daiļslidotaji vieglipierod pie šīm izmaiņām. Bet, tiklīdz Jūs izmantojāt rokas aparātu, kontrole un noteikšana pazūd. Rezultātā, katra asināšanapārvieto svara centra punktu uz aizmuguri haotiski, un, kādā brīdī slidošana uz dotajiem asmeņiem ir neiespējama. Pirmais signāls, ir grūtības pie grizšanās.

SliduServiss kategoriski neiesaka izmantot rokas aparātu daiļslidošanas asmeņiem.

Vairāk informācijas par profilēšanu un tas īpašībam varat uzzināt sadaļā "Hokeja slidu profilēšana"