Kontaktu forma

Daiļslidošānas asmeņu asināšana
SliduServiss piedāvā profesionālu daiļslidošanas asmeņu asināšanu.
Lai saņemt maksimālu komfortu slidojot, slidu asmeņus ir regulāri jāapkalpo. Mūsu populārākais pakalpojums ir daiļslidošanas asmeņu asināšana. Svarīgi zināt, ka, tāpat kā jebkurs darbs, asmeņu asināšana prasa nopietnu pieeju, pieredzējušu meistaru un kvaletatīvu profesionālo aparatūru.
Priekšrocība saņemot kvaletatīvu asināšanu:
• Jūsu asmeņi kalpo Jums daudz ilgāk
• Jūs tērējat mazāk spēka slidojot 
• Jūs iegūstat labāku un ilgāku slīdēšanu
• Uzlabo asmeņa kontroli un ķermeņa līdzsvaru
• Uzlabojas paātrināšanās un manevrēšana 
• Jūs mazāk nogurstat no slidošanas un saņemat lielāku baudu slidojot
Gandrīz katrs, kurš slido, agri vai vēlu pamana ka katrā vietā asina savādāk. Rezultāti atšķirās un tas ietekmē slidošanu. Problēma slēpjas tajā, ka daiļslidotāji ir unikāli un asināt asmeņus visiem vienādi neizdosies. Nepareizi izvēlētie parametri, pat ideāli uzasināt,i nedos labu rezultātu! Ja asmeņi tiek uzasināti nekvaletatīvi, izejot uz ledus Jūs jutīsiet ka slidas sāka slīdēt savādāk, sāka izslīdēt vai dziļi iegrim ledū. Secīgi, tas atspuguļojas uz Jūsu rezūltāta, dažreiz pat ar traumām.

SliduServiss darbnīcās, Mēs sagatavojam Mūsu meistarus, apmācam un organizējam seminārus. Mēs regulāri sekojam jaunumiem šajā nozarē un cenšamies neatpalikt no jaunām tendencēm. Mūsu meistari dalās pieredzē viens ar otru, kas dod iespēju palielināt pakalpojumu kvalitāti. Mēs uzturam labu kontaktu ar Mūsu ārzemes kolēģiem un bieži dalāmies ar pieredzi.

Rekomendējam iepazīties ar sadaļu " Kā nesabojāt daiļslidošanas asmeņus?"

Asināšanas veidi, gropes veidi un bieži atkārtojamas kļūdas!

1. Nav vienādas iekšējās un ārējās asmeņa malas (Asmeņa ribas). Meistara kļūdas dēļ, viena mala asināšanas rezultatā var būt zēmāka, nekā otra. Slidošanas laikā abas asmeņa ribas ir iegremdētas ledū vienmērīgi un Jūs nejūtast starpību, bet, kad Jūs izpildat manevru, pašā nevajadzīgā momentā slidas var izslīdēt un Jūs varat zaudēt līdzsvaru vai nokrist.

2. Nepareizi izvēlēts radiuss vai gropes veids. Parasti tas notiek miestariem, kuri asina pēc pašapmācības, kuriem nav mērinstrumentu, un kuri asinas pēc acs skatiena. Tāda kļūda stipri ietekmē slidošanas sajūtas. Slidas var izslīdēt paātrināšanās vai manevru laikā, vai otrādi, asmeņi pa daudz iegriežas ledū un ātri bremzē uzņemto ātrumu.

3. Nepareiza materiāla noņemšana atsevišķās asmeņa daļās. Tādēļ asmenis zaudē savus parametrus, profilu un svara centra punktu. Slidošana uz tādām slidām kļūst nekomforta un apgrūtinoša, kas noved līdz jaunu asmeņu iegadāšanos! Parasti, šādu kļudu ir ļoti sarežģīti izlabot. Ja, Jūms tā ir gadījies, grižaties pēc palīdzības pie SliduServiss meistariem, kuri centīsies Jums palīdzēt!

SliduServiss kategoriski nerekomendē asinas daiļslidošanas asmeņus uz rokas aparātiem.

Gropes veidi.

Mūsu darbnīcās Jūs varat iegūt vispopulārākos asināšanas veidus saviem asmeņiem. Šobrīd eksistē daži lieli asināšanas tipi:

R (ROH – Radius of Hollow). Klasiska slidu asmeņu asināšana. Izmantojot speciāli apstrādātu akmeni, asmenī tiek ieasināta grope. Gropes dziļums ir atkarīgs no izvēlētā rādiusa lieluma. Ja izvēlētais rādiuss ir 8 mm, asināma grope tiek skaitīta kā R8, ja rādiuss sastāda 25 mm, attiecīgi R25.

Šāds asināšanas paņēmiens tiek izmantots gan hokeja, gan arī daiļslidošanas slidām. Un skaitās kā vispopulārākais asināšanas veids.

Ir ļoti svarīgi izvēlēties asinātās gropes dziļumu pašiem, attiecoties uz Jūsu slidošanas prasmēm un veida. Atrodot sev piemērotāko gropi, Jums būs daudz ērtāk un patīkamāk slidot.

Sazinieties ar mūsu meistariem, kuri ar prieku palīdzēs Jums atrast piemērotāko gropes izmēru. Mēs piedāvājam visus R izmērus.

Mazu rādiusu priekšrocības  (R6-R12)

Mazu rādiusu trūkumi (R6-R12)

Laba slidu kontrole uz ledus

Liela pretestība

Laba stabilitāte

Liels ātruma zudums

Ideāla slidu ribu izjūta

Dziļi iegriežas ledū

Ieteicams iesācējiem 

 

Lielu rādiusu priekšrocības  (R13-R25)

Lielu rādiusu trūkumi  (R13-R25)

Uzņemtā ātruma sglabāšana

Asmeņa izslīdēšana

Paaugstināta manevrēšana

Mazāk jūtamas asmeņa ribas

Vāja ledus pretestība

Grūtības assās kustībās

Biežak izmanto profesionāļi

 

   Bieži, dažādi meistari apzīmē asinātās gropes pa savam. Tādēļ asinot citas darbnīcās Jūs varat saņemt pavisam citu asināmo gropi nekā iepriekš. Tapēc mēs iesakam asināt savas slidas tikai Sludu Serviss darbnīcās.

FBV (Trapeces forma). Šī asinājuma forma ir izveidota ASV valstīs, tur arī tiek biežāk izmantota. Eiropā parādījās salīdzinoši nesen, un tiek asināta pārsvarā uz Amerikas vai Kanādas ražotajām iekārtām. Iespējamie parametri - plaknes platums un ribu / asināšanas dziļums.

  

Priekšrocības FBV (Trapeces forma)

Trūkumi FBV (Trapeces forma)

Liels ātrums

Maz izmantojama un dārga

Laba saķere

Mazs asināšanas dziļums

Laba stabilitāte

Ātri zaudē asumu

Laba manevrēšana

Netiek apvienota ar ROH asināšanu

 

FBV — kanādiešu asināšanas paņēmiens. Izmanto vairākas NHL komandas. Daudziem hokejistiem patīk, bet šāda asināšanas veida ribas / asās malas ir ļoti mazas, tieši tāpēc tās var viegli deformēt, kā rezultātā zaudē savas īpašības, līdz ar to atkārtoti jāasina asmeņi, bet ir slavens ar savu lietdierības koeficientu.

Izmantojot FBV asināšanu, Jūs tiekat piesaistīti pie noteiktām darbnīcām, kuras ir spējīgas asināt šo formu. Jo ne visas iekārtas ir spējīgas uzasināt šādu formu. Kā arī Jums ir jāatcerās Jūsu asināmās FTB gropes parametrus, jo šādu gropi izmērīt nav iespējams, un katrs meistars apzīmē to savādak.  Mēs iesakam asināt savas slidas Sidu Serviss darbnīcās.

Z (Channel-Z). Izstrādāts Zviedrijā. Praktiski pilnībā risina slidu izslīdēšanas problēmas, kā arī dod iespēju asināt ne tik dziļu pamatgropi, atšķirībā no ROH. Šādas gropes priekšrocības ir nepārspējamas.

Šads asināšanas vieds tiek testēts jau 10 gadus un tika pierādīts ka, šāda grope pārspēj parastos asināšanas veidus visos parametros. Tas tiek iegūts asinot parasto ROH gropi, kurā tiek asināta vēl viena, taisnstūra (Channel Z) grope.

 

Priekšrocības Z (Channel Z)

Trūkumi  Z (Channel Z)

Liels ātrums

Maz izmantojama un dārga pirmā asināšana

Laba manevrēšana

Ideāla saķere

 

Paaugstināts slīdēšanas koeficients

 

Minimāla pretestība bez manevrēšanas

 

Tiek apvienots ar ROH gropi un nav piesaistīta noteiktai vietai

 

 

Channel Z - tāpat  kā ROH gropes izmērs tiek atrasts atbilstoši Jūsu prasmēm un slidošanas veida. Channel- Z atrodās standarta ROH grope, tas paredzēts tam, lai palīdzētu manevrēšanā un radītu mazāku ledus pretestību bez manevrēšanas. Labi palīdz paātrinājumā. 

Faktiski izmantojot Channel Z ar izmēru M (0.8 mm) un ja asmeņa biezums ir 3,0 mm. Atņemot no 3,0 mm gropes izmēru 0,8, sanāk 2,2 mm  asmeņa kontakta ar ledu – kas ir uz 35% mazāk nekā ar citām gropēm. Turklāt otra grope ļauj samazināt pamatgropi uz 2. līdz 4. izmēriem, ja izmantojāt gropi R20, droši varat asināt R17, kas dos Jums mazāku pretestību uz 5%. Un iznākā 40% māzāka ledus pretestība, salīdzinājumā ar citām gropēm!

Channel-Z piedāvā izvēlēties 3 izmērus: S, M, L. Channel-Z «S» — mazākais kanāls, «M» — vidējs, un «L» — lielākais kanāls no visiem. Papildus var regulēt šī kanāla dziļumu.

Mūsu darbnīcu aprīkojums ļauj asināt Channel Z gropi uz jebkuriem asmeņiem. Tāpēc iesakām asināt savas slidas Slidu Serviss darbnīcās. Šobrīd, Latvijā, tikai Slidu Serviss piedāvā šada veida asināšanu.