Kontaktu forma

Slidu Serviss, piedāvā gan jaunu, gan arī lietotu asmeņu profilēšanu.

     Jauniem asmeņiem ir ražotājiem notiekts, asmeņa kontūra rādiuss, atkarīgs no modeļa un slidu izmēra. Šis rādiuss mainās noteiktos izmēros,  bet praktiski pierādīts, ka šie rādiusi ne vienmēr ir tas labākais slidotājiem. Tas ir saistīts ar to, ka ražotāji Ķīnā, gan arī citur pasaulē veido standartu, no kura klients, iegādājoties produktu, būtu spējīgs izveidot sev atbilstošu profilu.  Tas pats arī attiecās uz asmeņa asināšanu, jebkuri asmeņi, kā minimums ir ieteicams aiznest uz darbnīcu un pajautāt, vai viņus ir jāpielabo vai nē. Mūsu meistari ir spējīgi Jums sniegt pāris padomus, ko varētu rekomendēt tieši Jums. Bet, Jums pašiem jāizlemj taisīt asmeņu profilēšanu, vai nē. Kā arī kuru asināšanas veidu(gropi) izmantot. To varat izlemt tikai Jūs paši.

     Ir vēl viens izteiciens, ka, ražotājiem noteikts asmeņa rādiuss atbilst viesiem hokejistiem. Tas ne vienmēr ir patiesība, realitatē, pat divi asmeņi no viena komplekta ne vienmēr ir vienadi. SliduServiss rekomendē profilēt gan bērnu, gan arī pieaugušo asmeņus.

     Prosharp, BladeMaster, Blackstone un citi profesionālo aprīkojumu ražotāji iesaka profilēt asmeņus no ražošanas rādiusa, uz profilu ar lielāku rādiusu bērniem, līdz 6 gadiem. Tas ir saistīts ar to, ka, ražošanas ,bērnu asmeņiem, rādiuss ir 10 futi (3,04m), tāds rādiuss dod mazu saķeri ar ledu(26-32mm). Mācoties slidot ir skaidri redzams, ka jauns slidotājs paterē daudz spēka lai pareizi stāvētu uz slidām, jo saskares laukums ar ledu ir mazs, tajā vietā lai attīstītu savas slidošanas prasmes, vienkārši mācās nostāvēt uz 26mm, tādēļ bieži krīt un jutās neērti.  Ja sākumā asmeni noprofilēt uz lielāku rādiusu, vai vienkārši palielināt laukumu uz 50-55mm, palielinot stabilitāti un rezultātā, jauns slidotājs varēs vairak laika un spēka veltīt savu slidošanas prasmju attīstībai. Vēlāk, kad slidošanas prasmes kļūs labākas, SliduServiss darbnīcās vinš varēs mainīt profilu uz sev vairāk atbilstošu!

     Pareizi izvēlēts profils un palielināts laukums dod lielāku asmeņa saskari ar ledu, lielāku stabilitati, kā arī dos iespēju efektīvākām apmācībām.

     Bet, ne viss ir tik vienkārši! Ja Jūs izstiepsiet laukumu uz visu asmeņa garumu, priekšrocību būs mazāk, nekā trūkumu. Ar pagarinātu laukumu, Jūs iegūsiet stabilitāti un labu slīdēšanu, bet manevrēt Jūs faktiski nespēsiet, slidas būs ka lielas slēpes ar kurām manevrēt jau ir uzdevums. Ar mazu laukumu Jūs iegusiet visu pretēji, manevrēt būs viegli, varēsiet izpildīt virāžas, pagriezienus un apgriezšanos, bet, lidz ar to ka Jūsu slidām ir mazs kontaks ar ledu, Jūs zaudēsiet stabilitāti, apgrūtināsies paātrināšanās, bremzēšana un pilnīgs slīdēšanas zudums.

     Tāpēc mēs arī sakam, ka oriģinālie profili ne vienmēr dod labāko rezultātu, un piestāv ne katram slidotājam un slidošanas veidam. Tādēļ mēs iesakam asmeņus pārprofilēt tieši priekš Jums un Jūsu slidošanas veidam.

     Kā zināms, pēdējos gados ražotāji izlēma ražotos asmeņus profilēt rūpnīcās. Tagad, kad Jūs iegādājāties asmeņus, bieži var dzirdēt ka tie ir profilēti. Bet kur garantija, ka šis profils Jums ir piemērots, ka no visiem rādiusiem un laikumiem tieši šis profils ir paredzēts Jums? Mūsu vērojumi parādija, ka bieži rupnieciskie profili nodrošina laukumu no 10mm līdz 50mm. Tas ir ļoti maz priekš smaga slidotāja.  Mēs piedāvājam laukums no 10mm līdz 80mm. Mazs laukums (30mm) tiek asināts mazāka izmēra slidām, bet pagarināts laukums (60mm) lielāka izmēra slidām. Pratiski, visbiežak izmanto 30, 40 un 50mm laukumus, izvēloties viedējos izmērus.

    Asmeņa profilu ir jāizvēlas atbilstoši Jūsu svaram, slidošanas veida un spēles pozīcijas. Tikai mēģinot dažadas variācijas var pienākt pie ideāla profila, kurš būs piemērots tikai un tikai Jums! SliduServiss meistari vienmēr mēģina palīdzet klientam, balstoties uz pieredzi un rekomendācijām, iegūtām no profesionālā aprīkojuma ražotājiem.

     Secinājumi: Asmenim, tiko iegādātam, jau ir kautkāds profils. Šim profilam ir rādiuss, un protams kautkāds laukums. Bieži, jauni asmeņi atšķirās viens no otra, kaut gan pirkti pārī. Mēs iesakām profilēt jebkūrus asmeņus, ja tas nav darīts!

    Profilus ir iespējams uztaisīt tikai izmantojot speciālus šablonus!  

Pastāv dažadi šabloni profilēšanai:

  • viena rādiusa – asmenis visā garumā tiek profilēts pēc viena rādiusa. Laukums tiek asināts ar rādiusu kopā, vai atsevišķi.
  • dubultrādiusa – asmeņa priekšējai daļai ir savs rādiuss, aizmugurējai savs. Vidējā daļā laukums, optimāls izmērs pēc ražotāju viedokļa.  
  • Trīs rādiusu kombinācija – mūsdienu populārākais profils! Kopējais Prosharp un StepBlades izgudrojums. Zuperior S,M,L,V.Asmeņa priekšā mazs rādiuss, vidusdaļā vidējs, un aizmugurē liels rādiuss.
  • Kvadro – 4 rādiusi, pastāv salīdzinoši sen. Ātri uzņem popularitāti.

 

Sīkāka informācija: Viena rādiusa profilēšana ne vienmēr ir optimāls risinājums, jo spēlējot hokeju Jūs slidojat ne tikai vienā virzienā. Slidojot atmuguriski, darbojās citi ķermeņa muskuļi. Tāpēc profilu izgatavotāji aizgāja tālāk, un izgudroja dubultrādiusa profilus. Kā tas darbojās. Izmantojot speciālu šablonu, SliduServiss meistars spēj uz vienu asmens pusi uzstādīt vienu rādiusu, un uz citu pusi, otru.  Tas nozīmē ka priekšā būs 13 futu (4,55м) rādiuss, un pēc tam pāriet uz  26 futu (7,92м) rādiusu. Šādā veidā Jūsu slidas ir iestatītas ne tikai slidošanai uz priekšu, bet arī slidošanai atmuguriski.  Ipepazīties ar SliduServiss šabloniem šiet!

 

    Pēdējos gados, standarta, viena rādiusa profili zaudē slidošānas parametros  Zuperoir S, M, L un V profiliem. Šim profilam piemīt 3 vai vairāki kombinētie rādiusi. Pēc stāstītā, divi rādiusi, savienojoties vienā punktā, veido laukumu. Tātad ja uz asmeņa ir 3 rādiusi, hokejists saņem 2 laukumus un 3 rādiusus. Šādi profili arī tiek ražotājiem patentēti.

     Kā tas darbojās:  Slidojot mēs pārvietojam kājas. Kad startējam, atsperamies ar labo kāju izmantojot priekšējo laukumu, pēc tam novirzam kāju un atsperamies uz otru laukumu, tajā brīdī kreisā kāja vienā stāvoklī pārvietojās uz aizmuguri ar priekšējo lauku, izpildot tās pašas darbības. Slidojot atmuguriski, notiek tas pats, tikai pretējā secībā. Rādiuss starp laukumiem dod lielusku iespēju viegli apgriezties un pagriezties, jo, tajā brīdī kājas balnsējās apmēram uz asmeņa vidusdaļas. Vidējais rādiuss neroda pretestību, kā piemēram laukums uz veciem profiliem. 

    Mēs rekomendējam kombinētu profilu. Tādi profili saucās kā Zuperior. Šāds profila vieds ir ļoti populārs un tas reāli strādā. Šobrīd, šādu profilu izmanto gan iesācēji gan ari profesionāli slidotāji, atsakoties no ipriekšējiem profiliem.

     Jaunu profilu un rādiusu kombinācijas tiek izgudrotas un izmēģinātas katru dienu. Ja kāds no jauniem izgudrojumiem tiek izmantots un dod rezultātus KHL un NHL hokejistiem, tas iegūst savu nosaukumu, tiek patentēts un izplatās starp darbnīcām visā pausaulē šablona veidā. SliduServiss darbnīcās katru dienu tiek izsekotas jaunas tendences un tiek piedāvatas patstāvīgiem klientiem.

     Tagad, kad par profilēšānu viss ir daudz maz izskaidrots, var izskatīt papildus iestatījumus, kā, centra nobīdīšāna un leņķa uzstādīšana. Profesionāla aparatūra ,mainot asmeņa profilu, dod iespēju uzdot slidām leņķi un nobīdīt balansa centru.

     Ja, profilējot asmeni, tiek izveidots leņķis (no 0 līdz 5 grādiem), Mēs izmainīsim hokejista ķermeņa pozīciju. Kas, secīgi, izmainīs svara centru. Tāda profilēšānas paceļ slidotāja papēdi, un dod "braukšanas no kalna" sajūtu, tādā viedā piespiežot slidotāju kustēties, jo vienkārši nostāvēt būs grūti. Bieži šo paņēmienu izmanto jaunu slidotāju treneri, lai iemācītu slidotājus vienmār atrasties kustībā, slidot un iesaistīties spēlē, nevis gaidīt ripu stāvot. Pieaugušiem hokejistiem, šāds iestatījums palīdzēs paātrinoties, jo svara centrs tika novirzīts uz priekšu . 

     Daži meistari novirza svara centru uz aizmuguri un uz priekšu. Mēs to spējam izdarīt, bet tikai pēc klienta pasūtījuma. Šajā jautājumā ir daudz viedokļu. Turklāt ne visi ražotāji to iesaka darīt.

     Tiek uzskatīts, ja svara centru nobīdīt uz priekšu, tad viss asmeņa profils tiek mainīts. Bieži, profesionāli uzbrucēji hokejā, profilējot prasa šo centru nobīdīt uz priekšu ap (0,5-2,0 cm). Tādā veidā laukums tiek pārbīdīts uz priekšu, kas dod labāku stabilitāti iemetienos. Aizsargi, savukārt, prasa šo centru nobīdīt uz aizmuguri, lai iegūtu labāku pretējo efektu. 

     Mēs iesakām sākt profilēt savus asmeņus tikai SliduServiss darbnicās. Pec profilēšanas, ir svarīgi atcerēties, vai labāk pierakstīt, kāds profils tika izveidots un kādi papildus iestatījumi tikai veikti. Tad, atgrižoties mūsu darbnīcās mēs zināsim, kāds Jums tika izveidots profils, laukums, leņķis, novirze un asināmā grope. Noskaidrojot Jūsu turpmākas velmes, mēs varam kaut-ko izmainīt, lai Jūs iegūtu maksimālo efektu! To nav iepējams izdarīt, ja asmeņi tika profilēti citās darbnīcās.

    Svarīgi zināt, ka, pēc profilēšanas, rekomendējam asināt slidas tikai uz pusautomātiskiem aparātiem. SliduServiss kategoriski neiesaka asināt slidas, pēc profilēšanas, uz rokas aparātiem!