Kontaktu forma

Hokeja slidu asināšana

 

Vairāki interesanti fakti par hokeju:


• Kustības ātrums uz ledus ir līdz pat 40 km / h
• 60 minūtēs (3 periodos), spēlētājs uz ledus ir tikai 25 minūtes
• 25 minūtēs spēlētājs noslido līdz 15 km
• Nomaiņas notiek ik pēc 30 sekundēm
• 30 sekunžu laika spēlētājs tiek pie ripas 1-2 reizes
• Kopējais hokejista formas svars var sasniegt 20 kg
• Pieaugušā hokejista kopējais svars ar ekipējumu var sasniegt 130 kg
• Profesionālie spēlētāji asina savu slidu asmeņus pat vairākas reizes dienā!

Slidu Serviss piedāvā profesionālu hokeja slidu asmens asināšanu.

Kā redzams no iepriekš minētajiem faktiem, hokeja spēle ir ātra un laikietilpīga. Spēlētājam jāspēlē uz maksimālo spēju robežas un viņam ir nepieciešama maksimāla atdeve no lietojamā ekipējuma. Bieži vien spēlētājiem nav otras iespejas, tāpēc viss ir jādara pareizi un kvalitatīvi ar pirmo reizi. Ja Jūs pievērsīsiet uzmanību, redzēsiet ka spēlētāji vienā maiņā vairākkārt strauji ieskrienās, bremzē un asi maina trajektoriju. Tie pārvietojas slidojot uz priekšu, tad atmuguriski pielietojot spēka paņēmienus viens pret otru. Šādu sarežģītu, ātru un lielu slodzi var izturēt tikai labs aprīkojums / ekipējums, kuru kvalitatīti vienmēr un laicīgi apkalpo attiecīgi meistari.
Šajā gadījumā Jums vienmēr ir gatavi palīdzēt mūsu profesionālās darbnīcās Slidu serviss.

Lai iegūtu vislabāko atdevi no savām slidām, tās ir ļoti svarīgi pareizi un regulāri apkalpot. Populārākais pakalpojums no mūsu piedāvājuma ir slidu asmens asināšana. Bet viss nav tik vienkārši, kā izklausās! Otrs populārākais pakalpojums - sabojāto uzasināto asmeņu labošana. Un tā ir milzīga problēma! Ir svarīgi zināt, ka tāpat kā jebkurš cits darbs, slidu asmens asināšanai ir nepieciešama nopietna pieeja, pieredzējis meistars un augstas kvalitātes iekārtas pēc pēdējām tehnoloģiju prasībām.

 

 Kādas priekšrocības sniedz augstas kvalitātes asināšana:

• Jūs tērējat mazāk enerģijas uz ledus, kā rezultātā pēc spēles beigām Jums ir vairāk spēka

• Ātrāka un ilgāka slīdēšana pa ledu

• Labāks ķermeņa līdzsvars un asmens kontrole

• Straujāka paātrināšanās un manevrētspējas palielināšanās

• Jūsu muskuļi ir mazāk noslogoti

   Gandrīz visi, kuri slido agrāk vai vēlāk pamana, ka dažādās vietās slidas asina savādāk. Iegūtā asinājuma rezūltāts atšķirās un tas ietekmē slidošanas rezultātus un sajūtas. Problēma ir tāda, ka visi spēlētāji / slidotāji ir unikāli un individuāli, tāpēc asināt visiem vienādi nedrīkst. Pat tad, ja visi iestatījumi un tehniskie parametri ir sagatavoti pareizi un asināšana ir veikta kvalitatīvi, tas nesniedz labu rezultātu! Ja asināšanas darbs ir sliktas kvalitātes, tad izejot uz ledus Jums liksies, ka slidas slido dīvaini, brauc katra uz savu pusi vai pat nevar paslidot vispār. Jums nevienmēr ir skaidrs kāpēc slidas atsperoties sāka paslīdēt vai tieši otrādi dziļi iegriežās ledū. Kā rezultātā, tas atspoguļojās uz Jūsu rezultātiem un dažkārt beidzas ar zilumiem vai traumām.

 

Mēs zinām, kā pareizi asināt Jūsu asmeņus un esam gatavi uzņemties šo darbu!

 

   Darbnīcās Slidu Serviss, mēs sagatavojam savus meistarus šiem darbiem, veicam apmācības, seminārus, kvalifikācijas paaugstināšanas kursus un jaunāko tehnoloģiju apgūšanu šajā jomā. Mēs pastāvīgi sekojam līdz jaunākajiem notikumiem un tehnoloģijas attīstībām šajā jomā. Mūsu meistari apmainās ar darba pieredze viens ar otru un uztur draudzīgas attiecības ar citu valstu meistariem un ražotājiem, paplašinot savas zināšanas un pieredzi. Pirms sākat strādāt ir svarīgi saprast, ko Jūs darāt un kāpēc. Tikai tādā veidā var sasniegt kvalitāti un stabilitāti rezultātos.

Mūsu darba laiku var atrast šeit izvēloties Jums ērtāko darbnīcu.

 

 Asināšanas veidi, gropes tipi un atkārtojošās kļūdas!

  

Galvenās kļūdas, kuras pieļauj neprofesionāli slidu asinātāji:

  1. Dažāda augstuma iekšējās un ārējās sānu malas (ribu augstums). Meistara kļūdas dēļ, viena mala pēc asināšanas rezultātā var būt mazāka nekā otra. Slidošanas laikā abas malas ir vienmērīgi iegriezušās ledū un Jūs nesajūtat īpašu atšķirību, bet kā tikko veiksiet asu manevru visnepiemērotākajā brīdī asmens var paslīdēt, un jūs zaudēsiet stabilitāti.

 2. Nepareizs gropes tips, izmērs un dziļums. Parasti tas notiek ar meistariem, kuri visu ir apguvuši pašmācību ceļā, kuriem nav mērīšanas rīku un asināšana notiek “uz aci”. Šāda kļūda, stipri ietekmē slidošanas sajūtas. Slidas var izslīdēt paātrinājuma vai manevru brīdī, vai tieši otrādi – iegriezties ledū pārāk dziļi, kā rezultātā ātrāk zaudējat sasniegto ātruma un bremzējot lielas pretestības dēļ varat nokrist.

 3. Asinot slidas asmeni noņem pārāk daudz materiāla dažādās asmens daļās. Tā piemēram pārāk daudz tiek noņemts vidus daļā, papēža daļā vai purngalā. Tādējādi rodas slikta līdzsvaras sajūta, jo trūkst asmens laukuma daļas uz ledus. Nekvalificēta meistara asināšanas procesa laikā asmeņi var pārkarst, kas rada asmens defektus. Šī kļūda bieži ir sastopama uz manuālo rokas asināšanas aprīkojuma. Slidu Serviss stingri rekomendē NEizmantot asināšanas pakalpojumus, kur asināšana notiek ar rokas asināšanas iekārtām, ja Jūsu asmeņi ir profilēti. Jebkura asināšana ar rokas iekārtu sabojās Jūsu asmens profilu, kuru iespējams varēs tikai izveidot no jauna, bet ne atjaunot vai pamērīt. Sīkāk par asmens profilēšanu varat uzzināt šeit

 

Asināšanas veidi

  Mēs piedāvājam visus populārākos slidu asināšanas veidus, kā:

R (ROH – Radius of Hollow). Klasiskā slidu asmeņu asināšana. Izmantojot speciāli apstrādātu akmeni, asmenī tiek ieasināta grope. Gropes dziļums ir atkarīgs no izvēlētā rādiusa lieluma. Ja izvēlētais rādiuss ir 8 mm, asināma grope tiek skaitīta kā R8, ja rādiuss sastāda 25 mm, attiecīgi R25.

Šāds asināšanas paņēmiens tiek izmantots gan hokeja, gan arī daiļslidošanas slidām. Un skaitās kā vispopulārākais asināšanas veids.

Ir ļoti svarīgi izvēlēties asinātās gropes dziļumu pašiem, attiecoties uz Jūsu slidošanas prasmēm un veida. Atrodot sev piemērotāko gropi, Jums būs daudz ērtāk un patīkamāk slidot.

Sazinieties ar mūsu meistariem, kuri ar prieku palīdzēs Jums atrast piemērotāko gropes izmēru. Mēs piedāvājam visus R izmērus. 

 

Mazu rādiusu priekšrocības  (R6-R12)

Mazu rādiusu trūkumi (R6-R12)

Laba slidu kontrole uz ledus

Liela pretestība

Laba stabilitāte

Liels ātruma zudums

Ideāla slidu ribu izjūta

Dziļi iegriežas ledū

Ieteicams iesācējiem 

 

Lielu rādiusu priekšrocības  (R13-R25)

Lielu rādiusu trūkumi  (R13-R25)

Uzņemtā ātruma sglabāšana

Asmeņa izslīdēšana

Paaugstināta manevrēšana

Mazāk jūtamas asmeņa ribas

Vāja ledus pretestība

Grūtības assās kustībās

Biežak izmanto profesionāļi

 

   Bieži, dažādi meistari apzīmē asinātās gropes pa savam. Tādēļ asinot citas darbnīcās Jūs varat saņemt pavisam citu asināmo gropi nekā iepriekš. Tapēc mēs iesakam asināt savas slidas tikai Sludu Serviss darbnīcās.

 

 

FTB (Trapeces forma). Šī asinājuma forma ir izveidota ASV valstīs, tur arī tiek biežāk izmantota. Eiropā parādījās salīdzinoši nesen, un tiek asināta pārsvarā uz Amerikas vai Kanādas ražotajām iekārtām. Iespējamie parametri - plaknes platums un ribu asināšanas leņķīs.

  

Priekšrocības FTB (Trapeces forma)

Trūkumi FTB (Trapeces forma)

Liels ātrums

Maz izmantojama un dārga

Laba saķere

Mazs asināšanas dziļums

Laba stabilitāte

Ātri zaudē asumu

Laba manevrēšana

Netiek apvienota ar ROH asināšanu

 

FTB — kanādiešu asināšanas paņēmiens. Izmanto vairākas NHL komandas. Daudziem hokejistiem patīk, bet šāda asināšanas veida ribas / asās malas ir ļoti mazas, tieši tāpēc tās var viegli deformēt, kā rezultātā zaudē savas īpašības, līdz ar to atkārtoti jāasina asmeņi, bet ir slavens ar savu lietdierības koeficientu.

Izmantojot FTB asināšanu, Jūs tiekat piesaistīti pie noteiktām darbnīcām, kuras ir spējīgas asināt šo gropi. Jo, ne visas iekārtas ir spējīgas uzasināt šādu asinājumu. Kā arī Jums ir jāatcerās Jūsu asināmās FTB gropes parametrus, jo šādu gropi izmērīt nav iespējams, un katrs meistars apzīmē to savādak.  Mēs iesakam asināt savas slidas Sidu Serviss darbnīcās.

Z (Channel-Z). Izstrādāts Zviedrijā. Praktiski pilnībā risina slidu izslīdēšanas problēmas, kā arī dod iespēju asināt ne tik dziļu pamatgropi, atšķirībā no ROH. Šādas gropes priekšrocības ir nepārspējamas.

Šads asināšanas vieds tiek testēts jau 10 gadus un tika pierādīts ka, šāda grope pārspēj parastos asināšanas veidus visos parametros. Tas tiek iegūts asinot parasto ROH gropi, kurā tiek asināta vēl viena, taisnstūra (Channel Z) grope.

 

Priekšrocības Z (Channel Z)

Trūkumi  Z (Channel Z)

Liels ātrums

Pirmā asināšana dārgāka

Laba manevrēšana

Ideāla saķere

 

Paaugstināts slīdēšanas koeficients

 

Minimāla pretestība bez manevrēšanas

 

Tiek apvienots ar ROH gropi un nav piesaistīta noteiktai vietai

 

 

Channel- Z tāpat, kā ROH gropes izmērs tiek atrasts atbilstoši Jūsu prasmēm un slidošanas veida. Channel- Z atrodās standarta ROH gropē, tas paredzēts tam, lai palīdzētu manevrēšanā un radītu mazāku ledus pretestību bez manevrēšanas. Labi palīdz paātrinājumā. 

Faktiski izmantojot Channel Z ar izmēru M (0.8 mm) un ja asmeņa biezums ir 3,0 mm. Atņemot no 3,0 mm gropes izmēru 0,8, sanāk 2,2 mm  asmeņa kontakta ar ledu – kas ir uz 35% mazāk nekā ar citām gropēm. Turklāt otra grope ļauj samazināt pamatgropi uz 2. līdz 4. izmēriem, ja izmantojāt gropi R17, droši varat asināt R20, kas dos Jums mazāku pretestību uz 5%. Un iznākumā 40% māzāka ledus pretestība, salīdzinājumā ar citām gropēm!

Channel-Z piedāvā izvēlēties 3 izmērus: S, M, L. Channel-Z «S» — mazākais kanāls, «M» — vidējs, un «L» — lielākais kanāls no visiem. Papildus var regulēt šī kanāla dziļumu.

Mūsu darbnīcu aprīkojums ļauj asināt Channel Z gropi uz jebkuriem asmeņiem. Tāpēc iesakām asināt savas slidas Slidu Serviss darbnīcās. Šobrīd tikai Slidu Serviss piedāvā šada veida asināšanu.